تبلیغات
ریزش مو ، افزایش قد، چاقی ، لاغری ، مسائل جنسی و ... - لنز های زیبایی
جستجوگر
  
ساعت و تاریخ

امکانات وبلاگ

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

 

لوگو کده وبلاگ
لینك به ما


تبلیغات

وبلاگ فارسی

آمار و اطلاعات
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

لینكدونی

 

لنزهای زیبایی بی خطر نیستند

                       

در دهه های اخیر استفاده از لنزهای چشمی برای رفع عیوب انکساری چشم به جای عینک متداول شده است. حتما می دانید که این لنزها دو نوع نرم و سخت دارند. از بین این دو نوع لنز که هر یک مزایا و معایبی دارند، استفاده از لنز های سخت به نسبت عارضه کمتری همراه دارد. آلوده شدن سریع لنز نرم با گرد و غبار به ایجاد التهاب و عفونت قرنیه چشم منجر می شود و تاری دید، قرمزی و درد شدید به همراه می آورد. امروزه گاهی می بینیم بعضی ها با استفاده از لنزهای چشمی رنگی و آرایشی، چشم های خودشان را به هر رنگی که می خواهند (مخصوصا آبی و سبز) درمی آورند و غالبا متوجه خطرات استفاده بیش از حد این لنزها نیستند...

 

اگر شما به منظور زیبایی، در یک مهمانی از لنز رنگی استفاده می کنید و پس از آن مدت محدود، لنز را از چشمتان خارج کرده و درمحلول مخصوص نگهداری می کنید و مهم تر از همه آنکه این لنز منحصرا به خودتان اختصاص دارد و آن را با نظر کارشناسانه یک متخصص تهیه کرد ه اید، بلامانع است؛ اما اگر هر روز به طور مکرر و حتی شبانه روزی از لنزهای چشمی استفاده می کنید، باید بدانید که استفاده مداوم این لنزها برای چشمتان بسیار خطرناک است و می تواند باعث بروز آلرژی شود.

 

 اگر لنز شما به طور دایم توی چشم تان است و حکم صفحه ای را پیدا کرده که چشمتان را می پوشاند، باید آگاه باشید که با این کار اشتباه، از رسیدن اکسیژن به بافت های این ناحیه ممانعت کرده و پیامدهای بعدی را پذیرا می شوید.

 

 ادامه این وضعیت حتی می تواند سبب بروز عفونت های چشمی شود. پس دقت کنید که استفاده دایمی از این لنزهای چشمی که مصارف زیبایی دارند، می تواند به سلامت چشم هایتان آسیب برساند.

 

 نکته بعدی در مورد تهیه این لنزهاست. مبادا از فروشندگانی که بدون بررسی و بی توجه به تناسب های چشمی لنز را عرضه می کنند، لنز تهیه کنید. این کار تخصصی، یا بر عهده چشم پزشک است و یا در حیطه کاری کارشناسان این امر. این افراد، می توانند شما را با شیوه استفاده از لنز، اصول نگهداری و مراقبت از لنز و عوارض و مخاطرات احتمالی آشنا کنند.واضح است که اگر شما علایم مخاطره آمیز موجود را ندانید یا نسبت به درمان آن بی توجهی کنید، صدمات برگشت ناپذیری به قرنیه چشمتان وارد می شود.

 

دکتر ایرج احدزاد گان متخصص چشم و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

چند مطلب اخیر آرشیو شده